فیلتر آب ساید بای ساید

فیلتر یخچال و ساید

بسیاری از یخچال ها و ساید بای سایدها از آب مستقیم شهر تغذیه می شوند و این آب برای مصارف خوراکی و یخ سازی استفاده می شود. برای اینکه رسوبات آب سیستم داخلی یخچال و ساید را دچار مشکل نکند و همچنین برای افزایش کیفیت آب و یخ یخچال، بهتر است از فیلتر یخچال و ساید استفاده شود. ممکن است شرکت های سازنده یک فیلتر داخلی برای ساید پیش بینی کرده باشند. در این صورت با توجه به برند و مدل سایدبای ساید باید فیلترساید مناسب تهیه شود. برای یخچال هایی که تصفیه داخلی ندارند به راحتی می توانید یک فیلتر خارجی تصفیه آب تهیه نمایید و آن را در مسیر ورودی آب یخچال قرار دهید. حتی اگر ساید شما دارای فیلتر داخلی است می توانید از یک فیلتر کمکی خارجی برای ساید خود استفاده کنید.

تعویض فیلتر آب یخچال

تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید کار ساده ای به نظر می رسد . اگر شما چند موارد را رعایت کنید میتوانید انجامش دهید . ولی بعضی اوقات هم مشکلاتی برای فیلتر تصفیه آب یخچال بوجود می آید که در این مطلب سعی میکنیم این موارد را به طور کلی و مختصر توضیح دهیم امیدواریم که تیم تک سرویس بتواند به اطلاعات شما اضافه کند و هزینه های شما را در خانواده کمتر کند.

فیلتر یخچال و ساید بای ساید

ممکن است بعضی از یخچال ها و سایدها فیلتر داخلی تصفیه آب نداشته باشند. برای این سایدها می توان یک یا دو فیلتر تصفیه آب خارجی تهیه نمود که به آن فیلتر پشت ساید یا فیلتر بیرونی ساید نیز می گویند. قرار دادن فیلتر تصفیه آب در مسیر آب ورودی یخچال باعث می شود رسوبات، سیستم داخلی یخچال و ساید را دچار مشکل نکند و علاوه بر آن کیفیت آب و یخ یخچال، بهتر شود.

فیلترهای بیرونی یخچال هیچ ارتباطی با برند و نوع یخچال نداشته و می توانید انواع مختلف آن را تهیه نمایید. فیلترهای خارجی سایدبای ساید عموما هر ۶ ماه یک بار باید تعویض شوند در غیر این صورت علاوه برآنکه محل تجمع و رشد باکتریها خواهند شد، به سیستم داخلی یخچال نیز صدمه خواهند زد.

برای یخچال و ساید ۲ نوع فیلتر استفاده می شود: فیلتر اول از جنس الیاف پلی پروپیلن است که وظیفه حذف گل و لای، آهک، رسوبات، ذرات فیزیکی، جلبک و … را به عهده داشته و آب را زلال می کند. فیلتر دوم از جنس کربن فعال است که وظیفه آن حذف کلر و ترکیبات کلر، مواد شیمیایی و آلاینده ها، بو، طعم، مزه آب و … است.

پیشنهاد می شود که برای سایدبای ساید و یخچال خود -حتی اگر فیلتر داخلی دارد- ، دو فیلتر الیافی و کربن در مسیر آب ورودی قرار دهید. به این ترتیب کیفیت آب و یخ بسیار بالا خواهد رفت و عمر فیلتر داخلی نیز افزایش می یابد. حتی اگر ساید شما دارای فیلتر داخلی است می توانید از یک فیلتر کمکی خارجی برای ساید خود استفاده کنید.

زمان تعویض فیلتر یخچال

خلوص و تمیزی آبی که می نوشید تاثیر مستقیم بر سلامت جسم شما دارد. امروزه سیستم های مختلفی برای فیلتراسیون و خالص سازی آب آشامیدنی در بازار موجود است و رایج ترین آن ها سیستم فیلتراسیونی ست که در یخچال ها تعبیه می شود. اکثر یخچال های مدرن که در دو دهه اخیر ساخته شده اند، دارای سیستم فیلتراسیون می باشند و یخ و آب را از طریق دیسپنسر واقع در روی در یخچال فراهم می کنند.

حقیقیت این است که آبی که از شیر به دست ما می رسد، از مسیر های طولانی فولادی، پلاستیکی و مسی عبور می کند و در این مسیر ناخالصی های فراوانی به آن اضافه می شود. همین ناخالصی ها در فیلتر یخچال به دام افتاده و به تدریج آن را اشباع و حتی مسدود می کنند.

شش ماه یک مقدار متوسط است و می تواند بر حسب میزان استفاده و جریان آب می تواند تغییر کند. عدم تعویض فیلتر آب یخچال به طور منظم، باعث می شود آلاینده های غیر جذب شونده و باکتری در فیلتر تجمع کرده و باعث ایجاد بو و طعم بد در آب شود. اگر مطمئن نیستید چقدر از آخرین باری که فیلتر یخچال خود را تعویض کردید می گذرد، بعضی نشانه ها می توانند این موضوع را به شما یاداوری کنند.

وقتی آب طعم و بوی ناخوشایندی بگیرد و یا اگر فشار آب به تدریج کاهش پیدا کند، متوجه می شوید که زمان تعویض فیلتر آب یخچال فرا رسیده است. تعویض فیلتر یخچال کار پیچیده ای نیست و می توانید با آموزش دیدن خودتان نیز این کار را انجام دهید.

بو و طعم آب عوض شده:

گر تازه فیلتر را تعویض کرده اید این مشکل حادی نیست چون وقتی فیلتر عوض میشود کار فیلتراسیون آب شروع میشود و ممکن است احساس کنید که طعم آب عوض شده نگران نباشید چون فیلتر تازه است طعم بیشتری میدهد که بعد از مدتی به حالت عادی بر میگردد و آشامیدن این آب مشکلی به وجود نمی آورد.

ولی اگر چند ماهی  از نصب فیلتر گذشته و طعم آب عوض شده حتما فوری فیلتر را تعویض کنید.

فشار آب یخچال کم شده:

فشار آب از خروجی جلوی یخچال کم شده باید اول شیر آب ورودی به یخچال را چک کنید که نیمه بسته نباشد بعد شلنگهای ورودی از شیر آب تا یخچال را چک کنید این شلنگ ها شاید از مسیر زیر کابینت ها یا از پشت وسایل دیگر مانند لباسشویی ماشین ظرفشویی عبور کرده باشد و آنجا تا خورده و فشار آب کم شده این موارد را اگر چک کردید و مشکل برطرف نشد باید فیلتر راعوض کنید

آب یخچال قطع شده :

این مشکل نیز میتواند دقیقا عین موارد بالا باشد حتما ورودی آب و شلنگ ها را چک کنید اگر مشکل از آنها نبود فیلتر مسدود شده این به مرغوبیت و کیفیت فیلتر و آب مصرفی شما دارد اگر فیلتر کیفیت خوبی نداشته باشد بعد از کم شدن فشار آب یخچال کاملا قطع میشود .

آب لیوان اول گرم است :

هنگامی که به تازکی فیلتر را تعویض می کنید  اگر مدل فیلتر یخچال شما داخلی یا بیرونی است باید چندین ساعت به آن زمان بدهید که آب مخزن داخلی و فیلتر خنک شود ولی در بعضی از مدل ها دیگر داخل یخچال مخزن وجود ندارد و فیلتر هم پشت دستگاه وصل میشود که شما آب خنک زیادی ندارید فقط به اندازه ۱ یا ۲ لیوان بیشتر نیست و آن هم فقط مسیر شلنگ هایی است که داخل یخچال عبور کرده تا به جلوی دستگاه برسد .

آب سیاه رنگی از فیلتر خارج شد:

ساختار فیلتر یخچال چند مرحله دارد یکی از آن مراحل عبور آب از کربن است . وقتی فیلتر نو جایگزین قدیمی میشود چون اولین بار است که آب از فیلتر عبور می کند مقداری از کربن با آن خارج می شود نگران نباشید این کربن برای شما مضر نیست سعی کنید بعد از تعویض فیلتر به اندازه ۳ پارچ آب از آن خارج کنید میتوانید این آب را داخل سینک ظرفشویی بریزید و یا حتی داخل گلدان های منزل بریزید چون مشکلی پیش نمی آید.

فشار آب منظم نیست قطع و وصل می شود:

بعد از تعویض فیلتر ممکن است فشار آب منظم نباشد . این به خاطر هوای داخل شلنگ ها و فیلتر است پدال آب را برای مدت ۱ تا ۲ دقیقه نگه دارید تا آب و هوا کاملا خارج شود و به حالت نرمال برگردد.

چراغ فیلتر روی نمایشگر قرمز شده:

هر موقع که چراغ فیلتر به رنگ قرمز شود یعنی عمر وتاریخ مصرف فیلتر تمام شده و باید تعویض شود. بعد از تعویض فیلتر باید چرغ نشانگر فیلتر ریست شود تا به رنگ عادی برگردد.

تهیه فیلتر آب اصلی یخچال در مشهد

ما این توضیحات را ارائه دادیم تا اطلاعات شما بالا برود . ولی به یاد داشته باشید مهمترین قسمت تعویض فیلتر سلامت فرزندان و خانواده شما است که آن هم تهیه فیلتر اصلی یخچال شماست متاسفانه دیده می شود افراد سود جو و انسان نما در منزل مشتری فیلتر غیر اصلی و بی کیفیت نصب می کنند و سلامت دیگران را به خطر می اندازند قطعا فیلتر ارزان قیمت فیلتر خوبی نیست و فیلتر اصلی گران تر از قیمت واقعی هم اجحاف در حق مشتری است .

تیم تک سرویس با تهیه فیلتر اصلی تمامی برندهای یخچال فریزر و ساید بای ساید علاوه به نصب و تعویض فیلتر  با قیمت مناسب در منزل مشتری  تعویض فیلتر یخچال شما را رایگان سرویس می کنند تا از بروز مشکلات بعدی و هزینه تعمیر برای شما پیشگیری شود.


در صورتی که به متخصص حرفه ای و با تجربه برای تعمیر یخچال نیاز دارید ما میتوانیم در سریعترین زمان ممکن مشکل شما را حل کنیم.

لطفا برای راهنمای یک سری از مشکلات برند یخچال خود را انتخاب کنید.