تعمیر برد الکترونیک

در صورتی که به متخصص حرفه ای و با تجربه برای تعمیر برد لباسشویی و یخچال نیاز دارید ما میتوانیم در سریعترین زمان ممکن مشکل شما را حل کنیم.

لطفا برای راهنمای یک سری از مشکلات برد الکترونیک برند ماشین لباسشویی یا یخچال فریزر خود را انتخاب کنید

گروه تک سرویس

تعمیر گاه تخصصی  انواع بردهای لباسشویی و یخچال در مشهد

تیم تک سرویس تعمیرات انواع بردهای لباسشویی و یخچال در مشهد ، ما برد های الکترونیکی لباسشویی و یخچال شما را در هر مدل و برندی توسط مجرب‌ترین تعمیرکاران در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت تعمیر و سرویس می‌نمایم. ما حتی در روزهای تعطیل پاسخگوی شما هستیم.

تعمیر برد لباسشویی

لباسشویی  دارای یک برد الکتریکی تخصصی است که وظیفه ی این برد، کنترل و هدایت کار تمامی قطعات دیگر است. و هرگونه خرابی در این برد میتواند. بخشی از عملکرد لباسشویی و کل عملکرد آن را مختل کند. همانطور که متوجه شدید. این قطعه از اهمیت فراوانی برخوردار است برای همین تاکید داریم که تعمیر آن را به یک تعمیر کار ماهر که به طور کامل با لباسشویی  آشنایی دارد بسپارید.

علت سوختن برد لباسشویی

سوختن برد لباسشویی می تواند به دلایل مختلفی باشد که از رایج ترین و مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوسانات برق

    بر روی برد لباسشویی خازن ها و فیوزهای بسیار حساسی وجود دارد. که اگر برق ورودی به دستگاه دچار نوسان شود ممکن است. هر کدام از این خازن ها و فیوزها اتصالی کنند. و در نتیجه منجر به سوختن برد لباسشویی شوند. بهترین راهکار برای جلوگیری از اثرات نوسان برق بر روی لباسشویی استفاده از یک حفاظ مطمئن برای این دستگاه است.

  • نفوذ آب به داخل لباسشویی

    می توان گفت خطرناک ترین علت سوختن برد لباسشویی نفوذ آب به داخل آن است. در صورتی که آب به داخل ماشین لباسشویی وارد شود. به احتمال زیاد سیم پیچ های داخلی اتصالی می کنند. و در نتیجه منجر به سوختن برد لباسشویی می شوند. چرا خطرناک!؟ چون در این حالت بدنه ماشین لباسشویی دارای برق است و احتمال برق گرفتگی نیز وجود دارد. خیلی مراقب باشید.

  • آتش سوزی

    در صورت آتش سوزی ماشین لباسشویی برد آن می سوزد و متاسفانه دیگر قابل تعمیر نیست. زمانی که اشکال از فیوزها و خازن ها باشد. باید به تعمیر برد لباسشویی بپردازید ولی زمانی که برد کامل بسوزد باید برای تعویض برد لباسشویی اقدام کنید تا دستگاه بتواند عملکرد اولیه خود را به دست آورد.

تعمیر برد یخچال

برد الکترونیکی در یخچال حکم مغز را دارد. همانطور که در انسان تمام فرآیندها به سوی مغز ارسال می شود و مغز دستورات را صادر می کند. برد الکترونیکی در یخچال نیز همین کار را انجام می دهد. همانطور که اگر مغز از کار افتد تمام بدن از کار می افتد. در یخچال نیز همین گونه می باشد. اگر برد یخچال معیوب شود می تواند تمام یخچال را از کار بیاندازد. یخچال بدون برد الکترونیکی هرگز کار نخواهد کرد.

به همین دلیل است که حتی اگر کوچک ترین حادثه ای برای برد الکترونیکی یخچال پیش آید. باعث می شود یک قسمت کامل از یخچال از فعالیت باز ایستد. زیرا هر فراِند و فعالیتی که یخچال انجام می دهد دستورش از برد الکترونیکی می آید. اگر چیپ فرآیند موردنظر بر روی برد یخچال معیوب شود، فرآیند مورد نظر هرگز انجام نخواهد شد.

برد الکترونیکی قطعه ای مهم در دستگاه های الکترونیکی مختلف می باشد که نقشی کلیدی را در آنها ایفا می کند. بردهای الکترونیکی یک صفحه پلاستیکی هستند که قطعات الکترونیکی مختلفی مثل خازن، مقاومت، ترانزیستور و … با روش های خاصی بر روی آن مونتاژ شده است و خطوط مسی مختلفی جهت برقراری جریان در برد بر روی آن ایجاد شده است. با توجه پیچیدگی دستگاه، از بردهای مختلفی در آن استفاده می شود که از انواع بردها می توان به برد تک لایه، برد دو لایه و برد چند لایه اشاره کرد. در بردهای دو لایه قطعات مونتاژ شده در دو سمت برد قرار گرفته اند و در دستگاه هایی که پیچیدگی بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

برد یخچال فریزر قطعه ای اصلی در آن می باشد که به عنوان مرکز کنترل یخچال فریزر عمل می کند و فرمان های مختلف را به دیگر قطعات یخچال صادر می کند و باعث کار کردن یخچال فریزر می گردد.

تعمیرات برد الکترونیک یخچال فریزر در مشهد

با توجه به وزن سنگین یخچال فریزر به ویژه یخچال ساید بای ساید و دوقلو، جا به جا کردن آن و مراجعه به تعمیرکار می تواند دردسرهای زیادی داشته باشد و باعث خرابی بیشتر دستگاه گردد. از این رو در صورتی که بتوان از حضور تعمیرکار در منزل و محلیی که یخچال فریزر در آنجا قرار دارد استفاده نمود بسیاری از دردسرهای جا به جایی و همچنین هزینه های اضافی کاهش خواهد یافت.  شرکت تک سرویس با برخورداری از تعمیرکاران و تکنسین های حرفه ای و با تجربه بالا، انواع خدمات تعمیرات برد یخچال فریزر را در منزل افراد انجام می دهد. برای دریافت خدمات مختلف این شرکت با شماره ما تماس بگیرید

تعمیر برد یخچال فریزر در برندهای مختلف

همانگونه که گفته شد شرکت های مختلفی در دنیا به تولید انواع یخچال فریزر در طرح ها و مدل های مختلف می پردازند. برندهای مختلف یخچال فریزر ارورهای مختلفی را بر روی صفحه نمایشگر خود نشان می دهند که تعمیرکاری که حرفه ای باشد باید از تمامی این ارورها آگاهی داشته و قادر به تعمیر و برطرف نمودن این خطاها باشد. تک سرویس با برخورداری از تعمیرکارانی که در زمینه تعمیرات یخچال فربزر کاملا آپدیت بوده. و از تمامی ارورهای دستگاه آگاهی دارند. قادر به تعمیرات برد یخچال فریزر در برندهای مختلف می باشد.

نشانه های خرابی برد یخچال

مشکلات مختلفی ممکن است برای یخچال فریزر شما به وجود آید که ممکن است مربوط به قطعات مختلف یخچال مانند کمپرسور  کندانسور و.. باشد. در صورتی که مشکل مربوط به برد الکترونیکی یخچال باشد نیاز است. تا برد باز شده و مشکل آن بررسی گردد. در صورتی که قطعه ای خاص مانند خازن در برد الکترونیکی دچار مشکل باشد. می توان تنها به تعویض این قطعات کوچک و یا در صورت قطعی آنها با لحیم کاری آن را تعمیر نمود. اما گاهی مشکل برد حادتر بوده و نیاز است تا به طور کلی تعویض گردد. که در این صورت نیاز به صرف هزینه بیشتری خواهد بود.

اما از چه طریق می توان متوجه شد که خرابی مربوط به برد یخچال است. و باید آن را تعمیر نمود؟ اولین راه برای اطلاع از خرابی برد اروری است. که خود یخچال فریزر نمایش می دهد. یخچال های با برندهای مختلف ارورهای متفاوتی را می دهد. که با شناخت آنها می توان متوجه شد که خرابی یخچال مربوط به برد آن می باشد.

همچنین در صورتی که یخچال به هیچ عنوان روشن نمی شود. می توان تقریبا اطمینان حاصل کرد که این مشکل مربوط به برد الکترونیکی دستگاه باشد. البته قبل از آن باید اتصالات مختلف مربوط به یخچال را بررسی کرد که مشکل از آنها نباشد.

در صورتی که قطعه ای از یخچال تعمیر یا تعویض گردید. اما پس از آن یخچال قطعه را شناسایی نکرده است می توان گفت که مکل مربوط به برد یخچال می باشد و باید در صدد تعمیر آن برآمد.

گاهی نیز مشاهده می شود که یخچال فریزر به صورت خود به خود خاموش و روشن می شود که می توان حدس زد که این مشکل به علت وجود مشکل در برد دستگاه باشد.

ارور یخچال فریزر و ساید بای ساید

در تمام یخچال ها ارور مخصوصی برای پی بردن به خرابی برد یخچال وجود دارد. که موقع بروز مشکل برای برد. ارور مربوطه را بر روی صفحه نمایشگر یا دیسپلیDispaly نشان می دهد.این مورد مخصوص یخچال هایی می باشد که صفحه نمایشگر دارند.

برای مثال:

یخچال جنرال الکتریک با کد ارور HRS اعلام می کند که برد الکترونیکی یخچال معیوب است.

یخچال سامسونگ با کد ارور F1 C یا 1 و یا F10 g  اعلام می کند که برد الکترونیکی معیوب می باشد.

یخچال ال جی نیز با کد ارور  ER FR هشدار می دهد که برد اصلی یخچال معیوب است و باید تعمیر گردد.

یخچال ویرپول با کد ارور 08 هشدار خراب بودن یا معیوب بودن قسمتی از برد الکترونیکی یخچال را اعلام می کند.

دکمه بازگشت به بالا