تعمیرات لباسشویی مشهد

تعمیرات لباسشویی مشهد
تک سرویس تعمیر لباسشویی مشهد

در صورتی که به متخصص حرفه ای و با تجربه برای تعمیر لباسشویی نیاز دارید ما میتوانیم در سریعترین زمان ممکن مشکل شما را حل کنیم.

لطفا برای راهنمای یک سری از مشکلات برند ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنید.

گروه تک سرویس

تعمیر گاه تخصصی ماشین لباسشویی در مشهد

تیم تک سرویس نمایندگی تعمیر لباسشویی در مشهد ، ما ماشین لباسشویی شما را در هر مدل و برندی توسط مجرب‌ترین تعمیرکاران در محل و کمترین زمان و با بالاترین کیفیت تعمیر و سرویس می‌نمایم. ما حتی در روزهای تعطیل پاسخگوی شما هستیم. ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا تعمیر ماشین لباسشویی در محل شما و بدون نیاز به حمل ماشین لباسشویی به تعمیرگاه انجام شود. برای بهره‌مندی از خدمات تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی در مشهد با شماره‌های درج شده تماس بگیرید.

امتیازات تعمیر ماشین لباسشویی توسط تیم تک سرویس

قطعات اصلی

برای تعمیرات ماشین لباسشویی تکنسین های تک سرویس فقط از قطعات اصلی استفاده می‌کنند.

تکنسین های مجرب

ماشین لباسشویی شما توسط تکنسین های حرفه‌ای و متخصص با دقت زیاد تعمیر و سرویس می‌شود.

سرعت خدمات

تعمیر ماشین لباسشویی در کمترین و سریع‌ترین زمان در محل شما انجام می‌شود.

سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی

 ماشین لباسشویی یکی از وسایل اصلی هر خانه هست که تمامی لباسها ما را سریع می شوید. بنابراین در صورت خرابی و مشکل در کارکرد طبیعی آن زندگی روزمره ما دچار مشکل می شود. بسیاری از افراد برای استفاده از بهترین لباسشویی های موجود به سراغ برندهای خارجی گران قیمتی همچون ال جی ، سامسونگ و بوش می روند. اما حتی لباسشویی های برند نیز بالاخره دچار خرابی و مشکل خواهند شد. اگر لباسشویی تان خراب شده اجازه ندهید لباسهای کثیف بر روی هم تلنبار شوند، بلافاصله جهت تعمیر لباسشویی و جلوگیری از تشدید مشکل آن اقدام کنید.

متخصصین تک سرویس​ آماده تعمیر لباسشویی شما

سپردن لباسشویی به تعمیرکار متخصص که در زمان کوتاه و به صورت اصولی قادر به رفع مشکل دستگاه و بازگرداندن آن به شرایط عملکرد باکیفیت خوب باشد. این امر خصوصا برای لباسشویی های برند خارجی مصداق می یابد که ریسک خسارت آنها بسیار بالا است.

تک سرویس با بیش از ده ها متخصص تعمیرات لباسشویی، بیش از هزاران مورد تعمیرات لباسشویی را در کارنامه خود دارد. متخصصین مجرب ما در زمینه نصب، سرویس و تعمیرات ماشین لباسشویی خدمات خود را در سریعترین زمان و برطبق اصول استاندارد تعمیرات لباسشویی برای تمامی برندها مدلها و ظرفیت های لباسشویی ارائه می نمایند.

تعمیر لباسشویی مشهد

مشکلات متداول ماشین لباسشویی

اگر لباسشویی نمی چرخد، روشن نمی شود، خشک نمی کند، آبریزش یا نشتی دارد و درب آن باز یا بسته نمی شود، تک سرویس برای رفع مشکل دستگاه تان قادر به کمک به شماست.

متخصصین تک سرویس قادر به رفع هرگونه مشکل پیش آمده برای لباسشویی شما هستند. بنابراین مرتبه بعدی که لباسشویی شما در اواسط شستشو متوقف می شود یا ناگهان خاموش می شود. آبگیری نمی کند یا بیش از حد آبگیری می کند. تخلیه نمی کند و یا سر و صدای بلندی دارد. کافیست با ما تماس بگیرید تا در همان روز و یا روز بعد در منزل شما باشیم.

تعمیرات لباسشویی مشهد

تعمیر موتور لباسشویی

اگر موتور لباسشویی صدا می‌دهد بعد از جدا کردن تسمه و مطمئن شدن از صدای موتور و بلیرینگ‌ها موتور تعویض می‌گردد. حال لباسشویی آب‌گیری می‌کند ولی چرخش ندارد، بعد از تست قطعاتی مانند هیدرواستات، تایمر و برد مشکل از موتور لباسشویی است. مشکل می‌تواند از سوختگی سیم‌پیچ و یا تمام شدن زغال‌ها باشد. موتور لباسشویی باید عیب‌یابی و تعمیر گردد.

تعمیرات لباسشویی مشهد

تعویض بلبرینگ  لباسشویی

اگر کاسه نمد بلبرینگ‌ها خراب شده و آب به بلبرینگ‌ها وارد شود. در طول زمان باعث زنگ‌زدگی آنها شده و در نهایت چرخش مخزن با صدای زیادی همراه خواهد بود. در چنین شرایط باید بلیرینگ ماشین لباسشویی تعویض شود. حتما شفت آبکش ماشین لباسشویی در هنگام تعویض بلبرینگ بازبینی می‌شود و در صورت نیاز تعویض یا تراشکاری می‌گردد.

تعمیرات لباسشویی مشهد

تعویض المنت لباسشویی

المنت وظیفه‌ی گرم کردن آب در لباسشویی را دارد. چون همیشه در معرض آب دارای املاح می‌باشد. دچار رسوب یا خوردگی می‌شود. اگر المنت بسوزد، برای شستشوی لباس‌ها آب گرم نخواهد شد دچار مشکلاتی مانند ارور ماشین لباسشویی می‌شود. راه‌حل: با یک اهم‌متر المنت را تست کنید در صورت قطعی مدار، المنت لباسشویی باید تعویض شود.

تعمیرات لباسشویی مشهد

تعویض پمپ تخلیه لباسشویی

سیستم تخلیه از لوله‌های پلاستیکی و پمپ تخلیه و فیلتر تشکیل می‌شود. دلیل عدم تخلیه صحیح می‌تواند سوختگی پمپ و  یا مسدود شدن فیلتر و مجاری تخلیه باشد. در زمان بروز مشکل سیستم تخلیه ماشین لباسشویی تمامی مسیر بررسی و بعد از خروج اشیاء از مسیر تخلیه و بازبینی پمپ تخلیه در صورت نیاز پمپ مگنت تخلیه تعویض می‌گردد.

مشکلات متداول در تعمیر لباسشویی

معمولا مشکلاتی که باعث خرابی ماشین لباسشویی خواهد شد در موارد مختلفی یکسان و متداول خواهد بود. همین موضوع می تواند باعث شود تا اکثر تعمیرکاران و متخصصین فنی تیم تک سرویس با اکثر مشکلات تعمیرات ماشین لباسشویی آشنا بوده و به راحتی بتوانند نسبت به رفع خرابی ها تعویض قطعات و تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نمایند. از جمله مشکلاتی که تعمیرکاران ماشین لباسشویی در حین تعمیر لباسشویی با آن مواجه هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سرو صداهای ناهنجاری که حین چرخیدن ماشین لباسشویی از آن تولید می‌شود.
 • نشت آب در حین تخلیه و یا در حین آب گیری ماشین لباسشویی.
 • روشن نشدن ماشین لباسشویی که قطعا نیاز به بررسی و تعمیر لباسشویی اساسی دارد.
 • دکمه تایمر ماشین لباسشویی کار نمی‌کند.
 • پمپ آب به درستی کار نمی‌کند و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی وجود خواهد داشت.
 • لرزش شدید و غیر عادی ماشین لباسشویی در حین کارکردن.
 • واشر آب لباسشویی خراب شده و آب به داخل ماشین نمی‌رسد و باعث می‌شود عملکرد شستشو ناقص باشد.
 • ماشین لباسشویی بوی سوختگی می‌دهد.
 • درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود.
 • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی.
 • ماشین لباسشویی آبگیری شده اما بدون وقفه آب جمع شده تخلیه خواهد شد و مراحل شستشو تکمیل نمی گردد.

تعمیر قطعات لباسشویی در کمتر از 2 ساعت در منزل شما

صداهای ناهنجار ، صدای وزوز ، آبریزی از لوله‌ها و اتصالات ، آبگیری نکردن ماشین و غیره از مشکلاتی است که مادران را به فکر وا می‌دارد.

 • آیا ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است؟
 • خراب شده است؟
 • نیاز به تعمیر دارد؟
 • نیاز به تعویض دارد؟
 • آیا باید به متخصص تعمیر ماشین لباسشویی مراجعه شود؟

بسیاری از افراد با چنین سوالات و مشکلات در زندگی روزمره خود روبرو خواهند شد که پاسخ آن ها قطعا مشخص خواهد بود. این افراد باید برای تعمیرات لباسشویی به یک متخصص مراجعه کنند یا از خدماتی مانند تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل برای رفع مشکلات و تعمیر ماشین لباسشویی استفاده نمایند. در برخی از موارد افراد تصور می کنند که برای تعمیر لباسشویی نیاز به زمان زیادی خواهد بود.
همه به دنبال راه حلی هستند که بتوانند در مدت زمان کوتاهی پس از تعمیرات ماشین لباسشویی وسیله خود را در اختیار بگیرند. و از آن استفاده کنند اما تیم تک سرویس با استفاده از متخصصین و فنی و حرفه ای خود که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی فعالیت دارند. در کمتر از چند ساعت با حضور در منزل شما می توانند نسبت به رفع خرابی و یا تعویض قطعات انواع ماشین های لباسشویی اقدام نمایند. و در نتیجه شما شاهد این موضوع خواهید بود که پروسه تعمیر ماشین لباسشویی در کمتر از 2 ساعت انجام شده است.

تعمیرات لباسشویی چقدر هزینه دارد؟

حتما برای شما هم دغدغه است که هزینه تعمیرات لباسشویی تان چقدر میشود. متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی پس از بررسی و عیب یابی دستگاه هزینه حدودی تعمیر را اعلام می کنند. قیمت اعلام شده با توجه به نوع و شدت خرابی قطعات و دلایل بروز مشکل در دستگاه تخمین زده می شود. تعمیرکار اول تعیین می کند که علت ایراد موجود در ماشین لباسشویی چیست.

پس از آن  متخصصین فنی تیم تک سرویس تعیین می کند که برای رفع ایراد نیاز به انجام چه اقداماتی است. تعمیر هریک از قطعات هزینه مشخصی دارد و پاکسازی فیلترها هم زیاد گران تمام نمی شود. هزینه تعمیرات لباسشویی زمانی بالا می رود که یک یا چند قطعه تعویض شوند. چون در این شرایط قیمت قطعه جدید هم به هزینه نهایی تعمیرات اضافه می شود. ما در تعمیرگاه تخصصی ماشین لباسشویی تیم تک سرویس تلاش می کنیم که فرایند تعمیر انواع لباسشویی را با تعرفه مناسب و در عین حال استفاده از قطعات اورجینال انجام دهیم.

هزینه های تعویض سرویس و تعمیرات ماشین لباسشویی در مارک‌های مختلف متفاوت است چرا که قطعه و اجزای هر یک از آن‌ها با توجه به مارک مورد نظر متفاوت است. بهتر است تا کمی با هزینه های نصب و خدمات آشنا شوید تا برای تعمیر لباسشویی و یا تعویض قطعات و سرویس ماشین لباسشویی با هزینه ها آشنایی داشته باشید. اصولا رنج قیمت ارائه خدمات بدین صورت است.

انواع هزینه جهت خدمات لباسشویی عبارتنداز

 • نصب ماشین لباسشویی
 • سرویس ماشین لباسشویی
 • تعمیر تایمر مکانیکی ماشین لباسشویی
 • تعمیر تایمر دیجیتالی
 • تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
 • تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 • تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی
 • تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی
 • تعویض میکرو سوئیچ ماشین لباسشویی
 • تعویض سه نظام، کاسه نمد و بلبرینگ
 • تعویض خرطومی لباسشویی
 • تعویض برد ماشین لباسشویی
 • تعویض موتور ماشین لباسشویی
 • تعمیر صفحه دیجیتالی لباسشویی

چگونه یک تعمیرکار مناسب لباسشویی در مشهد را پیدا کنم؟

بسیاری از متخصصین تازه‌کار نه‌تنها شناخت کافی از شیوه‌های تعمیرات لباسشویی ندارند بلکه حتی نمی‌توانند به‌خوبی دلیل مشکلات را بیابند.

از طرفی دیگر بیشتر افراد تازه‌کار اولویت را بر روی تعویض قطعات قرار می‌دهند. و تجربه و یا سررشته‌ای از تعمیر و بکار گیری قطعات مختلف ندارند. و همین مورد سبب می‌شود تا نه‌تنها قطعات فابریک از لباسشویی خارج شود. بلکه هزینه‌های بیشتری هم بر روی دوش کارفرما قرار بگیرد.

مسلماً اگر شما نیز قصد تعمیر لباسشویی در مشهد را داشته باشید حتماً با تبلیغات زیادی از تعمیرکاران مواجه شده‌اید که هرکدام نیز ادعا می‌کنند در حرفه خود ممتاز هستند.

وجود این‌همه فنی کار انتخاب را برای افرادی که قصد تعمیر لباسشویی در مشهد را دارند اندکی دشوار کرده است چراکه آن‌ها با گزینه‌های بسیار زیادی مواجه هستند که هرکدام به نسبت هزینه تجربه و زمان تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.

 تک سرویس یکی از باسابقه و البته حرفه‌ای درزمینهٔ تعمیر لباسشویی در مشهد می‌باشد که کارنامه‌ای درخشان در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی در مشهد دارد.

از حرفه‌ای‌ترین متخصصین این زمینه می‌باشد. که هرکدام دوره‌های متعددی را در زمینه تخصصی خود گذرانده‌اند. و به همین جهت نه‌ تنها به‌خوبی می‌توانند ریشه مشکلات شما را بیابند. بلکه می‌توانند با کمترین هزینه نیز اقدام به رفع آن‌ها نمایند.

اگر شما نیز به دنبال تعمیر لباسشویی در مشهد هستید می‌توانید هم‌اکنون با کارشناسان ما در تیم تک سرویس تماس حاصل فرمایید و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

 تیم تک سرویس علاوه بر تعمیر لباسشویی در مشهد ، خدمات دیگری همچون تعمیرات یخچال و فریزر در مشهد به همشهریان عزیز ارائه می‌کند.

تعمیر لباسشویی یا خرید آن!

در موارد اگر مشکلات ماشین لباسشویی جزئی باشد. در این صورت تعمیر ماشین لباسشویی بسیار مقرون به صرفه بوده و بهتر است. به تعمیر لباسشویی بپردازیم البته با سرویس سالیانه ماشین لباسشویی از آسیب‌های احتمالی جلوگیری به عمل خواهد آمد. و در نتیجه نیازی به صرف های هزینه های زیادی برای تعمیرات ماشین لباسشویی نخواهد بود. و همین موضوع سرویس کردن و بررسی سالیانه باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می‌شود.

اما گاها مشکل ماشین لباسشویی به گونه‌ای است که هزینه تعمیر ماشین لباسشویی چیزی برابر هزینه ماشین لباسشویی جدید است. که در این صورت خرید ماشین لباسشویی مقرون به صرفه‌تر است. و بهتر تنها در شرایطی حیاتی نسبت به خرید یک ماشین لباسشویی جدید در مقایسه با تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نمایید. دقت داشته باشید در استفاده از قطعات با کیفیت و اصلی در حین تعمیرات ماشین لباسشویی می تواند باعث افزایش طول عمر و بالا بردن راندمان کاری ماشین لباسشویی شود.

تعمیر موتور ماشین لباسشویی در محل

 ماشین لباسشویی دارای 3 نوع موتور متفاوت است.

 • موتور ساده DC
 • موتورهای القایی آسنکرون که امکان چرخش تند و کند را به ماشین لباسشویی می‌دهند.
 • موتورهایی که بدون تسمه، زغال و پولی کار می‌کنند، کمپانی ال جی از تولید کنندگان پیشتاز این نوع موتور می‌باشد.

 قبل از پرداختن به تعمیر موتور ماشین لباسشویی بهتر است بدانید قلب تپنده‌ی ماشین لباسشویی موتور آن می‌باشد و در نتیجه بهتر است انواع موتورهای به کار رفته در ماشین‌های لباسشویی را بهتر بشناسید.

در واقع وظیفه ی موتور ماشین لباسشویی دریافت فرمان از کاربر توسط دکمه‌های ماشین لباسشویی و اجرا کردن آن توسط ماشین لباسشویی است.
برای تعمیر موتور ماشین لباسشویی باید یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی وجود داشته باشد. تا با استفاده از آگاهی‌هایی که در زمینه فعالیت و عملکردهای قطعات ماشین لباسشویی و موتور آن دارد بتواند ایراد موتور ماشین لباسشویی را پیدا کرده و در صدد تعمیر و یا تعویض موتور ماشین لباسشویی باشد.

حال اگر قصد دارید در خانه به تعمیرات ماشین لباسشویی بپردازید و متوجه شدید که مشکل شما در موتور ماشین لباسشویی است. باید به شناختن صدای موتوری بپردازید که خراب شده  در نتیجه باید بدانید که اولین صدایی که بعد از خرابی موتور ماشین لباسشویی به گوش می‌رسد نوعی صدای وز وز است. و این به این معنی است که قطعا به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز است و موتور به خوبی کار نمی‌کند. در مواردی نوعی بوی سوختگی به مشام شما خواهد رسید و این به این دلیل است که موتور محرک ماشین لباسشویی نمی‌تواند آزادانه بچرخد پس باید از یک متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی بخواهید که به آن رسیدگی کند.
اگر احساس کردید موتور شما خراب شده است جهت اطمینان پمپ و تسمه محرک را از موتور ماشین لباسشویی جدا کرده و دوباره موتور را به صورت جداگانه روشن کنید اگر موتور روشن شد که مشکل از پمپ و تسمه محرک ماشین لباسشویی است در این صورت ابتدا پمپ و سپس تسمه محرک را وصل کنید و جدا جدا موتور را روشن کنید تا به این نتیجه برسید که اشکال از کدام قطعه بوده و به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز است و در صورت یافتن مشکل آن قطعه را تعویض کنید تا ماشین لباسشویی به درستی کار کند.
اما اگر موتور بعد از جدا شدن تسمه محرک و پمپ به صورت جداگانه کار نکرد در این صورت مشکل از موتور ماشین لباسشویی بوده و باید توسط متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی موتور به طور کلی بررسی و سپس تعمیر شود، در چنین شرایطی می توانید از خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل تیم تک سرویس استفاده کنید.

ماشین لباسشویی لرزش بسیار زیادی دارد

لرزش ماشین لباسشویی از جمله مواردی است که تاثیری در عملکرد سیستم ماشین لباسشویی ندارد اما به دلیل صدای آزار دهنده برای خانواده کاربران به فکر تعمیر ماشین لباسشویی می افتند. حال اگر این مشکل در طولانی مدت برطرف نشود باعث آسیب جدی به قطعات خواهد شد.

لرزش ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل تراز نبودن پایه‌های ماشین لباسشویی رخ دهد که در چنین شرایطی نیازی به تعمیرات ماشین لباسشویی نخواهد بود تنها کافی است که ماشین لباسشویی خود را که دارای چهار پایه قابل تنظیم و بعضاً دو پایه قابل تنظیم در جلو و دو پایه ثابت در عقب است تا تراز نمایید. پس فراموش نکنید. در صورت لرزش شدید قبل از اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی پایه های ماشین لباسشویی خود را تنظیم کنید. تا در ارتفاع درستی قرار گیرند و به نوعی تراز باشند.

دلیل دیگر تکان‌های شدید ماشین لباسشویی فنرهای نگهدارنده آن است که وظیفه نگهداری مخزن و جدا نگه داشتن آن از محفظه ماشین لباسشویی را بر عهده دارند. البته وظیفه اصلی آن حذف لرزش مخزن هنگام چرخش است که در مواردی به دلیل خرابی این قطعه نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی وجود خواهد داشت.
یکی دیگر از مشکلات اساسی لباسشویی‌های قدیمی و یا لباسشویی‌هایی که مدت زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد این است که ماشین لباسشویی در حین شستشو لرزش زیادی دارد که این باعث اذیت شدن مشتریان می‌شود. و آنها را به فکر وا می‌دارد تا درصدد رفع این مشکل از متخصصان برای تعمیر لباسشویی کمک بگیرند و به حل این موضوع بپردازند.

حال ما می‌خواهیم تا دلیل اصلی این موضوع را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم در نگاه اول دلیل اصلی این صدا می‌تواند از خرابی‌های بلبرینگ دیگ لباسشویی و یا موتور باشد. که برای رفع این مشکل کافی است تا تعمیر کار متخصص تسمه ماشین لباسشویی را از روی موتور جدا کرده و بررسی خواهد کرد و در صورت وجود ایراد در بلبرینگ ها نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی و بلبرینگ اقدام خواهد کرد. در برخی موارد نیز برای تعویض بلبرینگ‌های دیگ باید دیگ لباسشویی به طور کامل جدا شود تا باز شده و سپس مجددا مونتاژ شود.

ارور های رایج ماشین لباسشویی

هر دستگاه پیشرفته ای معمولا سیستم عیب یابی داخلی خود را دارد. برای تعمیر ماشین لباسشویی نیز گاها از سیستم عیب یابی داخلی استفاده خواهد شد. که به صورت یک کد ارائه می گردد. هر یک از این کد ها دارای معنی و مفهوم خاصی هستند. که می تواند به تعمیرات ماشین لباسشویی کمک کند. و این گونه تعمیرکاران و حتی مشترکین می توانند. به راحتی از مشکلات ماشین لباسشویی خود باخبر شده و نسبت به رفع عیب و تعمیر ماشین لباسشویی آن اقدام نمایند.

 • کدEF نشتی آب و یا سنسور کف مقدار اهم سنسور چک شود
 • کدEH ولتاژ و یا فرکانس دستگاه نرمال نیست
 • کدE10 آب وارد دستگاه نمی‌شود
 • کدE11 آب وارد دستگاه نمی‌شود
 • کدE20 اشکال از تخلیه
 • کدE21 اشکال از تخلیه
 • کدE22 خشک کردن و مسدود شدن کندانسور
 • کدE23 اشکال از سیم کشی و یا ICE TRIAC
 • کدE24 اشکال از سیم کشی و یا ICE TRIAC
 • کدE32 خرابی هیدروستات
 • کدE33 سیم کشی چک شود میکرو سوئیچ المنت چک شود بررسی اکوا استاپ
 • کدE34 سیم کشی چک شود میکرو سوئیچ المنت چک شود، بررسی شیر برقی
 • کدE35 آبگیری بیش از حد
 • کدE36 خدای مدار برد
 • کدE37 خطای مدار برد
 • کدE38 خرابی هیدروستات
 • کدE39 ضد سرریز شدن آب
 • کدE3A ولتاژ ورودی رله سنسور دما صفر می‌شود
 • کدE40 درب باز می‌شود مشکل از برد دستگاه
 • کدE41 درب باز می‌شود
 • کدE42 بسته نشدن درب
 • کدE43 تأخیر قفل درب
 • کدEHO خطای میکروسوئیچ درب
 • کدE10 عدم آب گیری، خرابی از مدار برد اصلی
 • کدE20 عدم تخلیه آب
 • کدE30 عدم آب گیری، آب شمار چک می‌شود
 • کدE50 خطای موتور و بررسی سیم کشی
 • کدE60 مشکل دما و خرابی المنت
 • کدE70 سنسور حرارتی دستگاه یا هوشمند
 • کدE90 مادر برد الکتریک

خرابی های متداول ماشین لباسشویی

در بیشتر مواقع شاهد این موضوع هستیم. که متخصصین ها زمانی که برای تعمیر ماشین لباسشویی اقدام می کنند. با مشکلات و خرابی های مشابه روبرو خواهند شد. معمولا ماشین های لباسشویی از نواحی خاصی دچار خرابی خواهند شد. که هر یک می تواند دلیل مشخص نیز داشته باشد و قطعا برای رفع آن می توان از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در محل استفاده نمود.

نشتی از کف دلایل زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شیلنگ لباسشویی: متداول‌ترین علت نشتی از کف لباسشویی خرابی شیلنگ‌های تخلیه و ورودی آب به داخل لباسشویی می‌باشد.
 • پمپ تخلیه لباسشویی: یکی دیگر از دلایل نشتی خرابی پمپ تخلیه و شیلنگ‌های متصل به آن است.
 • دریچه ورودی آب: از دیگر دلایل نشتی خرابی دریچه‌ی ورود آب در پشت لباسشویی می‌باشد که باید تمامی اتصالات آن بررسی شود.

یکی از اجزای مهم لباسشویی پمپ تخلیه آن می‌باشد. که وظیفه‌ی تخلیه آب از داخل دیگ شستشو به بیرون را به عهده دارد. خرابی پمپ دلایل مختلفی دارد. و با روش‌هایی می‌توان به تعمیر ماشین لباسشویی پرداخت ولی اگر پمپ سوخته باشد. باید با کمک یک تعمیرکار مجاز اقدام به تعویض پمپ تخلیه کنید.

تایمر وظیفه‌ی کنترل برنامه‌ی شستشو در لباسشویی را دارا است. تایمر با کمک سنسورها دستورات لازم برای شستشو را صادر می‌کند. اگر به هر دلیلی تایمر خراب شود. مراحل شستشو در لباسشویی به درستی انجام نمی‌شود. و شستشو مختل خواهد شد. و قطعا نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خواهد بود.

وظیفه‌ی اصلی برد ماشین لباسشویی کنترل و هدایت فرمان‌هایی است. که از سمت دکمه استارت برای شروع کار ارسال خواهد شد. همچنین وظایف شامل دستوراتی است که تایمر در زمان شستشو ارائه خواهد داد. حال اگر به هر دلیلی برد ماشین لباسشویی آسیب ببیند به هیچ وجه نمی‌توان با ماشین لباسشویی کار کرد. و حتما باید نسبت به تعمیر لباسشویی اقدام نمود.

المنت هیتر ماشین لباسشویی نقش اساسی را در شستشو دارد. این المنت از گرم شدن کافی آب در هنگام شستشو اطمینان حاصل می‌کند. و اگر به هر دلیلی این المنت کارایی خود را نداشته باشد. شستشوی لباس‌ها با مشکل مواجه می‌شود. در صورت خرابی المنت باید تعویض گردد و تعمیر ماشین لباسشویی به درستی انجام شود.

ترمیستور در واقع سنسور دمای آب لباسشویی‌های جدید و پیشرفته است. زمانی که المنت آب را تا حد کافی گرم می‌کند. باید المنت از مدار خارج شود. در این حالت برد الکترونیکی توسط ترمیستور از این امر آگاه می‌شود. و توسط یک رله المنت را از مدار خارج می‌کند. در صورت خرابی ترمیستور آب داخل لباسشویی بیش از حد گرم شده و لباسشویی دیگر کارایی قبلی خود را نخواهد داشت. و امکان دارد. به الیاف پارچه آسیب برساند. در نتیجه قطعا به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز خواهد بود.

تاخو وظیفه کنترل جریان ورودی برق در لباسشویی را بر عهده دارد. این جریان وارد برد الکترونیکی می‌شود. و اگر جریان ورودی به برد از جریان اولیه کمتر باشد. سرعت چرخش بیشتر شده و اگر بیشتر از جریان اولیه باشد. سرعت چرخش کمتر می‌شود. اگر به هر دلیلی تاخو آسیب ببیند کنترل سرعت از دست برد خارج می‌شود. و قطعا باید نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کرد.

زغال ها جزئی از جریان سری مدار ماشین لباسشویی هستند. در صورت اتمام آن‌ها دیگر موتور ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود. برای رفع عیب باید زغال ها تعویض گردند. و در صورت نیافتن زغال در اندازه‌ی مناسب با انتخاب زغال بزرگ‌تر و سوهان کشیدن آن را به اندازه مناسب در می‌آورند. برای انجام این مراحل حتما باید از متخصص کمک بگیرید تا نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی در منزل اقدام نماید.

علل زیادی برای خرابی بلبرینگ وجود دارد که از آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده مداوم از لباسشویی: باید بعد از هر استفاده از آن به مدت 4 ساعت به لباسشویی استراحت داد تا اجزای آن خنک شوند.
 • ریختن بار اضافی: در صورتی که بار بیشتر از حد مجاز به لباسشویی وارد شود باعث آسیب دیدن بلبرینگ خواهد شد.
 • شستن حوله و پتو: چون پتو و حوله آب زیادی به خود جذب می‌کنند باعث از بین رفتن تعادل دیگ شده و فشار زیادی را بر بلبرینگ وارد می‌کند.

کاسه نمد معمولاً برای آب بندی به کار می‌رود و از نشت آب به بیرون جلوگیری می‌کند. در صورتی که به هر دلیلی این قطعه خراب شود. یا به درستی نصب نشود باعث نشت آب به بیرون شده. و گاها باعث آسیب رسیدن به قطعه‌های دیگر می‌شود.

در صورت خرابی شفت ماشین لباسشویی صدای ناخوشایند از آن به گوش می‌رسد. زیرا با خرابی شفت بلبرینگ‌ها به خوبی کار نخواهند کرد. و در نتیجه با لرزش‌های اضافی باعث ایجاد صدای ناهنجار می‌شود.

وظیفه‌ی این لاستیک ایجاد فاصله میان دیگ شستشو و بدنه‌ی ماشین لباسشویی می‌باشد. با استفاده از آن در زمان کارکرد ماشین لباسشویی باعث می شود. تا صداهای ناهنجاری که از چرخش با سرعت بالای دیگ ایجاد می‌شود. به بیرون درز نکند. و در صورت خرابی آن به هر دلیلی صداهای ناهنجاری به گوش خواهد رسید.

 

در صورت پارگی یا آسیب دیدگی شیلنگ تخلیه آبی که قرار بود. از لباسشویی خارج شود. دیگر خارج نمی‌شود. و دچار نشتی خواهد شد. در این صورت باید سریعاً اقدام به تعویض شیلنگ تخلیه و تعمیر ماشین لباسشویی کرد. و باید در نظر داشته باشیم. که هرگز نباید محل خروجی شیلنگ را آب بندی کنیم.

شیلنگ ورودی آب همان طور که از اسمش پیداست. عمل ورود آب از شیر را به داخل ماشین لباسشویی بر عهده دارد. حال به هر دلیلی که این شیلنگ آسیب ببیند. دیگر آب مورد نیاز ماشین لباسشویی تأمین نمی‌شود. و امکان دارد به ماشین لباسشویی آسیب برساند در نتیجه باید در صورت نشتی این شلنگ، اقدام به تعویض آن گردد.

دکمه بازگشت به بالا